HAKKIMDA

 Merhaba ben Mehmet Ali Özek, Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Bilişim Teknolojileri alanından mezun oldum. Şu an ise Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaktayım. BAKMTAL'de ilk kez programlamayla tanıştım ve üniversitede de okuduğum bölümden yürüme kararı aldım. Bu okulda okuduğum süre boyunca bir çok şey öğrendim. Bunlar C#, Python, Flutter, Web, SQL, Unity, Firebase. En yetkin olduklarımsa şunlar;

  • C#: Bu dille ilk olarak console ve formda oyunlar yaptım. İlerleyen zamanda daha kompleks mekaniklere sahip oyunlar geliştirmek adına Unity'ye geçtim.
  • Flutter: Hocalarımın yönlendirmesiyle Flutter'ı öğrenmeye başladım. Flutter'ın ekosisteminin diğer dillerden farklı olması benim algoritma yeteneklerimi oldukça geliştirdi.
  • Web: Lise döneminde staj yaptığım firmada Html, CSS, Javascript ve Wordpress kullanmayı öğrendim.
  • Unity: Nerdeyse çalıştığım her dilde oyun yaptım ve en sonunda çok daha rahat bir şekilde oyun yapabilceğim Unity'ye geçtim. Unity'ye geçişimle beraber tek başına oyun yapmanın yoruculuğu ve zorluğundan ekiple çalışmayı, Git ve GitHub kullanmayı öğrendim.
  • Firebase: Çalıştığım projelerde gerek duyulması durumunda Firebase'in Authentication, Firestore Database, Storage, Functions ve Hosting hizmetlerini kullandım.